Wydarzenia

Styczeń

13. 01. 2015r Wycieczka „Duszków” do Astrobazy - przyszkolne obserwatorium astronomiczne.
Dzieci z najstarszej grupy oglądali z zachwytem niebo. Przedszkolaki dowiedziały  się wielu ciekawych rzeczy dotyczących astronomii

14. 01. 2015r. Tego dnia odwiedziła nas starsza dziewczynka- Zosia.  W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” dziewczynka czytała bajki przedszkolakom podczas poobiedniego odpoczynku

23.01. 2015r. Teatrzyk - przedstawienie pt. „Dobre serce i uczciwa praca ludzi wzbogaca”
Tego dnia przyjechał do nas Teatrzyk. Przedszkolaki z wielką chęcią oraz zaangażowaniem uczestniczyły w spektaklu.

Bal Karnawałowy
28.01.2015r. od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.


Grudzień

Mikołajki

Dnia 06.12.2014r. do przedszkola przybył gorąco oczekiwany Święty Mikołaj. Jego tubalne „Ho, ho, ho!” bardzo ucieszyło małych podopiecznych. Jak co roku Św. Mikołaj nie zawiódł oczekujących i przybył z ogromnym workiem prezentów. Rozdanie upominków poprzedziła wspólna zabawa i śpiew lubianych przez dzieci piosenek. Każdy przedszkolak z przyjemnością pozował do pamiątkowego zdjęcia z Św. Mikołajem i jego współpracownikami aniołami i skrzatami. Dzieci bardzo żałowały, że ten ważny gość jest w przedszkolu tylko raz do roku.

Teatrzyk o Mikołaju

Dnia 12.12.2014r w naszym przedszkolu odbył się teatr edukacyjny. Dzieci zapoznały się z legendą o świętym Mikołaju. Dowiedziały się także jak wygląda tradycja wręczania prezentów w różnych krajach. Wspaniałe przedstawienie dostarczyło dzieciom bardzo dużo wiadomości na temat tradycji i obrzędów w całej Europie. Pomoc dla schroniska W okresie przedświątecznym przedszkolaki wraz z rodzicami i pracownikami pomagały potrzebującym zwierzętom ze schroniska w Inowrocławiu. W tym właśnie czasie w przedszkolu odbyła się zbiórka karmy oraz innych przedmiotów, które na pewno przydadzą się psom i kotom  znajdującym się pod opieką schroniska. Dzieci były bardzo zaangażowane w gromadzenie darów, które pani Asia Paszul obiecała dostarczyć osobiście, cieszyły się, że mogą obdarować zwierzęta i wspomóc je w trudnym zimowym czasie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej spontanicznej akcji. Kiermasz świąteczny W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zorganizowany został kiermasz ozdób świątecznych. Kiermasz był doskonałą okazją do zakupu różnorodnych ozdób. Wszystkie dekoracje i ozdoby wykonane zostały własnoręcznie przez nauczycieli, pracowników i rodziców przy współudziale dzieci. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży przeznaczony został na operację ratującą słuch naszemu przedszkolakowi. Wigilia przedszkolna , Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy........" - w naszym przedszkolu tym szczególnym dniem był 17 grudnia. Od samego rana w tym dniu panowała niezwykle świąteczna atmosfera, za sprawą odświętnie ubranych przedszkolaków, a także kolęd i pastorałek, które rozbrzmiewały w każdej sali. Po przygotowaniu wigilijnych stołów nadszedł czas na oczekiwaną przez dzieci wigilię. Przedszkolaki z wielkim przejęciem dzieliły się opłatkiem, składając sobie przy tym życzenia zdrowych i radosnych świąt. Następnie przy dźwiękach najpiękniejszych polskich kolęd wszyscy zasiedli do wigilijnego poczęstunku. Przy świątecznie udekorowanych stołach, w radosnej i życzliwej atmosferze przedszkolaki z apetytem zajadały smakołyki znajdujące się na stołach . Przedszkolne jasełka Wieloma wzruszającymi momentami przepełnione były Jasełka, jakie odbyły się w przedszkolu. Wzruszenie nie ominęło zarówno maluszków, jak i ich rodziców, będących świadkami pierwszych scenicznych kroków swoich pociech. Grupa „Krasnali”, „Duszków” dała z siebie wszystko, by jak najpiękniej przedstawić własną interpretację znanej wszystkim historii o narodzeniu Zbawiciela.


Listopad

Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 06.11.2014r. w naszym przedszkolu odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Podczas uroczystości dzieci z grupy „Sowy”zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze. Po części artystycznej uroczystego pasowania dokonała pani dyrektor Barbara Rydlichowska. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom i rożek ze słodkościami . Następnie wszyscy uczestnicy spotkania zasiedli przy suto zastawionym stole przygotowanym przez rodziców. Dzień Pluszowego Misia Miś jest przyjacielem dzieci czy zatem wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela?

W dniu 25.11.2014r. przedszkolaki z grup: Krasnoludków, Elfików oraz Pszczółek uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Kolorowe, puchate, mięciutkie, duże i małe misie opanowały przedszkole, każdy był piękny i wyjątkowy. Przybyły ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. Nauczycielki z gr. „Krasnale” i „Sowy”przygotowały dla dzieci wiele atrakcji. Uroczysty dzień rozpoczął się od wspólnej zabawy w Misiowej Krainie przy piosenkach: Pluszowy miś, Jadą, jadą misie, Miś Uszatek. Starsze dzieci z grupy „Duszki” wybrały się na halę widowiskowo-sportową, aby świętować z innymi przedszkolakami ten uroczysty dzień. Dzieci poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, były konkursy, quizy, zabawy plastyczne, misiowe tańce, degustacja miodku. To był dzień pełen gwaru i radości.

Andrzejki

Co roku 30 listopada zgodnie z tradycją obchodzimy "Andrzejki". W tym dniu, we wszystkich grupach przedszkolnych, dzieci wspólnie z nauczycielkami przenoszą się do świata wróżb i magii.  Aby przybliżyć dzieciom tę miłą tradycję, gościliśmy w przedszkolu wróżkę „Mikrę". Wróżby, czary, przepowiednie zelektryzowały nas wszystkich. Było oczywiście lanie wosku przez dziurkę od klucza, łódeczki puszczane na wodzie, sprawdzanie, który kawaler czy panna darzy nas sympatią oraz przepowiednia "co czeka nas w przyszłości". Andrzejki były wspaniałą zabawą. Przedszkolaki były zaciekawione opowieściami pań o prastarym obrzędzie i zadowolone z przepowiedni. Dzień ten wypełniony był śmiechem, śpiewem i oczywiście wróżbami.


Październik

„Kino”
Dnia 3.10.2014 r. przedszkolacy  udali się do kina na bajkę pt.”Pszczółka Maja”. Dzieci z zachwytem oglądały perypetie głównego bohatera  i jego przyjaciół.

„Dzień Drzewa”
Z tej okazji wszystkie dzieci wybrały się do pobliskiego parku, aby wspólnie odczytać obietnice ekologiczne złożone przez każdą grupę przedszkolną.
Dzieci i panie obiecały między innymi: nie łamać gałęzi drzew, dbać o lasy, segregować śmieci, nie zanieczyszczać środowiska odpadami.
 
„Dzień Edukacji Narodowej”
14.10.2013r. z sal przedszkolnych  dobiegały wesołe śmiechy, tańce, śpiewy, a wszystko z okazji Dnia Edukacji Narodowej . Przedszkolaki i wszyscy pracownicy przedszkola oraz zaproszeni  goście uczestniczyli we wspólnych zabawach. Pani dyrektor z okazji tego święta złożyła wszystkim życzenia, a dzieci przygotowały wesołe występy.
Inowrocławscy Policjanci w przedszkolu. Dnia 16.10.2013r. Inowrocławscy policjanci spotkali się z przedszkolakami. Mundurowi przekazywali dzieciom informacje na temat bezpiecznych zachowań na drodze, placu zabaw i w domu. Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji z uwagą i entuzjazmem słuchały rad policjantów. Na koniec spotkania dzieci dostały drobny upominek.
 
Teatrzyk „Komputerowe i sportowe przygody Jana”
22.10.2013r.do naszego przedszkola przyjechał teatrzyk z przedstawieniem pt: "Komputerowe i sportowe przygody Jana”. Tematyka spektaklu to szeroko rozumiana higiena ciała i umysłu. Sztuka promowała zdrowy styl życia : właściwe żywienie, kontakt z przyrodą, higienę, uśmiech i pozytywne myślenie.
 
Bal „Owoce i warzywa są wśród nas”
23.10.2014 w naszym przedszkolu odbył się bal owocowo-warzywny „Warzywa i owoce są wśród nas” . Do przedszkola ściągnęły tłumy przebierańców. Rodzice i dzieci od dawna przygotowywali się do tej imprezy, dlatego towarzystwo było barwne a piękne stroje olśniły wszystkich. Na balu pojawiły się m.in. jabłka, marchewki, pietruszki, winogrona. Dominowały tańce w kołach i długie węże. Zorganizowano konkurs na najciekawsze  przebranie.

„Halloween”
Dnia 31.10.201r. dzieciaki świętowały Halloween. Na imprezie pojawiły się czarownice, diabły, duchy, kościotrupy, mumie i wszelakiej maści straszydła. Strrraszne potwory, które nawiedziły  Przedszkole na nudę nie mogły narzekać. Przygotowano dla nich wiele zadań, w których musiały wykazać się zręcznością, spostrzegawczością i szybkością. Nad wszystkim czuwały diablice, w które wcieliły się wychowawczynie.

Wrzesień

Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata

Dnia 19.09.2014r. dzieci uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Przedszkolaki zaopatrzone w rękawiczki oraz worki na śmieci udały się wraz z nauczycielami i opiekunami do pobliskiego parku. Tam z wielką chęcią dzieci zbierały wszystkie napotkane odpady, oczywiście z dokonaniem prawidłowej segregacji. Maluchy zdały sobie sprawę jak ważne jest dbanie o czystość, wyrzucanie śmieci do kosza oraz prawidłowa segregacja.

Dzień bez samochodu

Dnia 23.09.2014 r. przedszkolaki z grupy Duszki i Krasnale udały się do Parku Solankowego aby wraz z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów uczestniczyć w akcji „Dzień bez samochodu”. Uczestnicy akcji przynieśli wykonane przez siebie plakaty, na których znajdowały się proekologiczne hasła np.: „ O ekologię dbamy auto na bok odstawiamy”, „ Samochody chowajcie, rowery wyciągajcie”. Podczas obchodów „Dnia bez samochodu” podsumowano akcję „Sprzątanie świata”.